12.9 C
Skopje, MK
Tuesday, September 17, 2019
Тагови човек

Таг: човек

Знаете ли дека две третини од луѓето ја наведнуваат главата надесно...

Човечкото тело е само по себе комплексна и чудесна појава. Науката постојано ни открива по нешто ново, а веруваме и дека има уште многу да...

Човекот кој ја запре пустината

Јакоба Савадобо е Африканец кој патувал низ пустините во последните 30 години  се цел да ја оживее сувата пустинска почва. Единствените алати кои ги...

За 45 секунди масажа може да го опуштите цело тело

Дали некогаш сте забележале како го масирате предниот дел од челото помеѓу очите? Верувајте, можеби е инстинктивно, но организмот ви говори како таа масажа ви...

Мајките, синовите и најважните работи во животот

Врската помеѓу мајката и синот е посебна приказна. За да одгледате син со манири на принц за жените, и вие мора да се однесувате...

5 книги кои секој интелигентен човек треба да ги прочита

Понекогаш поради премногу обврски немаме доволно време за некоја убава книга. На пример, на училиште сме негодувале кога ни давале задача да ги прочитаме...

Како изгледа кога човекот се грижи за природата

Земјата е прекрасно место за живеење заради природата која ја има. Тоа е нашиот дом кој треба да го почитуваме, сакаме и што е...

Секоја буква си има приказна

Една буква- една приказна. А, силно верувам дека најубавите приказни секогаш ни се случуваат пред нос. Додека го сонувам идното поглавје, си играм на...

Приказна за добра ноќ

Кога последен пат некој ви раскажал приказна за добра ноќ? Не се ни сеќавате? Сигурно тоа било одамна, кога сте биле малечки и кога...

Во кого ли да се вљубите

Очите не бираат. Срцето бира. За да биде прекрасно, вљубете се во Човек со големо Ч кој има прекрасна душа. Вљубете се во некој кој...

Најди си човек со сонце во очите

Некогаш, пролетните дождови знаат да траат со денови. Да бидат здодевни и депресивни. Објави им војна на таквите денови. Излези надвор, со голем, шарен...
- Advertisement -