4 C
Skopje, MK
Wednesday, January 17, 2018
Тагови цитати

Таг: цитати

Спакувајте ја торбата и отпатувајте. Било каде!

Кога се ближи викендот, дилемата е секогаш иста. Дали да одморите после работната недела, дали да ги завршите сите одложувани домаќински обврски или пак...

„Убавината на жената мора да биде видлива во нејзините очи, бидејќи...

Убавото се дефинира како одлика на едно нешто кое низ сетилно (перцепција) или умствено искуство пробудува чувство на задоволство или чувство на пријатност и...

„Прифатете ја промената, но не се одрекувајте од своите вредности.“ -Далај...

Далај Лама е титула дадена на духовните водачи на тибетскиот народ. Тие се дел од најновата школа за тибетски будизам - "Жолта шапка". Од времето...

„Спротивно од љубовта не е омразата. Тоа е рамнодушноста. Ако ме...

Бри, Линет, Габи и Сузан - очајните домаќинки кои сите просто ги обожаваме. Иако од крајот на последната сезона се поминати повеќе од 5...

Софија Лорен: „Oчите не можат да бидат убави ако бар еднаш...

Софија Лорен е родена на 20ти септември 1934 година, во Рим. Нејзиниот татко бил инженер, а нејзината мајка учителка по пијано. Израснала во сиромашни услови,...

„Нема ништо посебно за мене. Оној што сака да знае нешто...

Еден од најпознатите сликари во светот чии слики се сметаат за ремек-дела - Густав Климт, австриски сликар од симболизмот и еден од најпроминентните членови...

„Живеј ја твојата имагинација. Не твојата историја.“

Ослободете се од грешките од минатото, сите луѓе грешат. Грешките не ве дефинираат вас, доколку вие не го дозволите тоа. Ние луѓето сме склони да...

9 ситуации кога Кери Бредшо беше тотално во право

Кери Бредшо - прекрасната колумнистка од „Сексот и градот“ - некои ја обожаваа, некои не. Но, мораме да признаеме дека таа сепак, имаше право... 1....

“Мудреците зборуваат затоа што имаат нешто да кажат; будалите затоа што...

Основачот на првиот институт за високо образование , Платон е роден во 428 година п.н.е. Бидејќи пораснал во влијателно семејство, класичниот филозоф е опишан од...

„Добро е да се плашите. Тоа значи дека се уште имате...

Веќе 14 години сме дел од неверојатната приказна на Мередит Греј и нејзините колеги. Во секоја следна епизода, гледаме како ликовите од „Вовед во анатомија“...
- Advertisement -