29 C
Skopje, MK
Friday, July 10, 2020
Тагови фустан

Таг: фустан

Лекции за стилот кои треба да ги знаете

Постојат жени кои каде и да се појават покажуваат дека имаат неверојатно чувство за стил. Мажите го обожаваат, жените им завидуваат. Доколку помислувате дека...

Невестински фустан-дел од семејна традиција стара 120 години

Секоја идна невеста сака да изгледа совршено на денот на венчавката и да го има најубавиот фустан. Се бараат идеи од списанија, интернет, од...

Бела кошула – совршена за секаде и секогаш

Белата кошула е најдобар избор за оние денови кога немате или не знаете што да ставите на себе. Тогаш, токму ова парче облека ве...

Модни трендови оваа есен

Дали направивте големо чистење на плакарот? дали ја обновивте гардеробата со некое ново праче? доколку одговорот е НЕ, ви претставуваме десет есенски трендови, а...

Повита… пониска… која облека ви одговара најмногу?

Облеката има големо влијание на тоа како изгледате. Ама не секогаш истиот тип облека одговара на сите луѓе. Токму затоа не треба да ги...

Деца кои сами си ја дизајнираат својата облека

Џејми Њубери, мајка на две деца, еден ден дошла на фантастична идеја да и сошие на својата ќерка фустанче кое ќе биде идентично со...

Амал Клуни во совршено летно издание

Убавата британска адвокатка, Амал Кулни која го освои срцето на некогашниот „вечен ерген“, Џорџ Клуни секогаш знае да покаже дека е дама со стил....

Фустан во боја на кожата – одлична замена за малиот црн...

Годинава, станавме сведоци на многу трендови, но кога во прашање се нијансите, очигледно е дека оваа боја одлично се вклипува во вашето секојдневие. Станува...

Како до совршен француски “look”

Французинките веќе одмамна имаат посебно место во светот на модата: тие се дами кои имаат совршен стил. Тоа се жени кои изгледаата шик, без...

Тренд кој освојува…

Иако календарски сме длабоко навлезени во пролетта, времето е доста променливо. Затоа, променливото пролетно време е вистинскиот момент да облечете фустан со долги ракави....
- Advertisement -