0 C
Skopje, MK
Monday, December 17, 2018
Тагови фудбал

Таг: фудбал

Со Кожувчанка биди дел од најдобриот Фудбалски камп на Реал Мадрид!

Македонија од месец јуни влегува во семејството на Реал Мадрид фондацијата како организатор на кампот „Campus Experience“. Компанијата „Спорт Арена“ доби можност да биде...

Занимливости и факти за најважната споредна работа во светот

Фудбалот е моментално најпопуларниот спорт во светот. За овој спорт често се вели дека е најважната споредна работа во светот. Занимливости и факти кои не сте...

Тесната врска на фудбалот и модата

Често се случува во модната идустрија познат фудбалер да е вклучен во кампања на моден бренд, но интересно е тоа што најчесто од сите...

За што разговараат мажите со своите пријатели?

Една жена секогаш знае за што зборуваат останатите жени. Но, што е со мажите? Додека ние разговараме за шопинг, проблемите дома, во врската и...

ИНТЕРВЈУ Филип Поповски, Генерален секретар на ФФМ – Средбите со Фергусон,...

Цели четиринаесет години секој негов ден е исполнет со многу фудбал. Од волонтер во ФФМ, Филип Поповски денес е на позицијата Генерален секретар на...

ИНТЕРВЈУ Детскиот сон да заигра на големо фудбалско првенство му стана...

Македонската фудбалска нација скока до небо од среќа. Причината ја знаеме сите - момците до 21 година се пласираа на Европското првенство и ќе...

Најдобрите асистенции во фудбалската историја (видео)

Момците сигурно ги паметат легендарните голови на нивните омилени фудбалери или пак на играчите од клубовите за кои навиваат. Но, иако, головите се помнат, постојат...

Кој ги измислил црвениот и жолтиот картон во фудбалот?

Денес, фудбалот не може да се замисли без жолти и црвени картони, термини кои својата употреба ја имаат и надвор од фудбалскиот свет. Кој ги...

Најголемите фудбалски стадиони

Ви ги претставуваме најголемите фудбалски стадиони во светот, иако знаеме дека постојат спортски сали со многу поголем капацитет од овие што ќе ги наведеме... Димензиите...

Лионел Меси – еден од најдобрите фудбалери на сите времиња

За Лионел Меси можат да се напишат неколку книги во повеќе тома, но ни тоа нема да биде доволно за да се опише животот...
- Advertisement -