0 C
Skopje, MK
Monday, December 17, 2018
Тагови фотографија

Таг: фотографија

„Откако ми дијагностицираа рак, станав фотограф и патувам низ светот.“ -Алиса...

Би се осудиле да ја напуштите работата за да се посветите на своето хоби? Да, тоа е навистина тешка и храбра одлука, која Алиса Росенек...

Започнете свој бизнис!

Во време кога младите сè почесто ја напуштаат земјата во потрага по подобра работа, убаво е да видиме млади и амбициозни луѓе кои се...

Урбана уметност

Љубители на добрата фотографија, се надеваме дека ќе ви се допадне следниов избор При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете...

Модата и фотографијата – совршени партнери

Модата и фотографијата секогаш се добар пар и совршено се надополнуваат. Со одлична фотографија секој моден тренд е безвременски. Колекција на модни фотографии со моќна...

Како да изгледате одлично на секоја фотографија – чекор по чекор

Сакате да изгледа убаво на вашите фотографии, но по години поминати правејќи ужасни, намуртени пасошки фотографии, сигурно сте заборавиле дури и да се насмевнете....

Изгледот на луѓето во 7 наутро наспроти 7 навечер

Луѓето кои ги гледаме на дневно ниво изгледаат различно во зависност во кој дел од денот ги сретнуваме. Ако ги сретнеме наутро, тие се...

Напуштени места кои ќе ви го одземат здивот

Светот е фасцинантно место кое крие приказни што не ги знаеме, но затоа пак имаме можност да ги доживееме преку фотографијата. Ние издвоивме неколку...

Работите не се секогаш такви какви што изгледаат

Има голема вистина во оваа изјава - работите не се секогаш такви какви што изгледаат, посебно за различните форми на уметност со кои се сретнуваме. Кога...

Како настанаа популарните фотографии Follow Me To? (Видео)

Индиската авантура на заљубената двојка овој пат не е документирана само со фамозните фотографии, туку и со видео кое ни го доближува целиот начин...

Совршена случајност – никогаш не е доцна за остварување на сонот

Луѓето понекогаш велат дека бајките се само за деца, но кога на некому ќе му се случи невистинита ситуација, сите може да ја почувствуваат...
- Advertisement -