0 C
Skopje, MK
Monday, December 17, 2018
Тагови фотографии

Таг: фотографии

„Откако ми дијагностицираа рак, станав фотограф и патувам низ светот.“ -Алиса...

Би се осудиле да ја напуштите работата за да се посветите на своето хоби? Да, тоа е навистина тешка и храбра одлука, која Алиса Росенек...

Фотографии за кои не е потребен фотошоп

Природата понекогаш е толку многу совршена и не ни е потребен фотошоп ниту некои дополнителни ефекти за да уживаме во неа. Доволно е само...

Убавината на жените низ целиот свет

Михаела Норок е романски фотограф кој патувал низ светот во изминатите 4 години со ранец, фотоапарат и мисија да фотографира секојдневни жени, собирајќи ги...

Фотографии кои ќе ве натераат да се насмевнете барем еднаш, ако...

Миленици, како да не ги обожаваш! Толку се наивни и искрени, што едоставно посакуваш да ги гушкаш засекогаш. Следниве фотографии го доловуваат точно тој...

Фотографии од татковци и ќерки кои навистина ќе ве трогнат

Има нешто посебно во глетката на маж,кој според општите сфаќања е олицетворение на сила и издржливост,кога ја држи раката на својата ќеркичка, кога си...

Најубавите фотографии од Супер месечината

Феноменот Супермесечина го впери погледот на целиот свет кон небото. Па, иако не можат многу работи да нè импресионираат сите во исто време, се...

Фотографии кои ја менуваат перцепцијата кон различното

Британска добротворна организација за лица со  потешкотии во учењето лансираше прекрасна серија од фотографии кои зрачат со надеж за промена на начинот на кој...

Бојата на индиските свадби (галерија)

Полни со живот, енергија, насмевки и многу бои - така изгледат индиските свадби. Различни стилови со една цел - да се прослави љубовта. Погледнете ја...

Фотографии кои зборуваат за љубовта

Има ли нешто поубаво од една љубов која е толку чиста, нежна, искрена и е доловена во вистинскиот момeнт, засекогаш документирана со фотографија? Младата...

Шенон Доерти објави фотографии од борбата со рак на дојката

Познатата актерка од омилената тин-серија „Беверли Хилс“, реши гласно да ја сподели болката со која се соочува секојдневно објавувајќи фотографии на профилот на Инстаграм. Имено,...
- Advertisement -