11 C
Skopje, MK
Tuesday, October 23, 2018
Тагови филм

Таг: филм

“The Shape of Water” од Гилермо дел Торо доби 12 номинации...

Темната фантазија на филмот "The Shape of Water" на режисерот на Оскар, Гилермо дел Торо, во вторникот доби 12 номинации за филмските награди на...

3 работи кои треба да ги направите за време на продолжен...

Кога доаѓа викенд сите однапред правиме планови каде ќе прошетаме, дека ќе одвоиме време за себе и ќе наполниме батерии за наредната недела и...

„Животот носи изненадувања, лични предизвици и решенија за сите проблеми.“ –...

53 годишната ранцузинка Џулиет Бинош зад себе има успешна кариерка како актерка, уметник и танчерка. Се појавила во повеќе од 60 играни филмови и може да се...

5 детективски филмови кои ќе ве направат попаметни

Ако сте личност која сака да размислува за мистериите на човечката природа, дури и додека сте опуштени, гледањето детективски филмови може да биде само...

Филмски викенд

Протестирајте му на дождливото, студено време и стуткајте се под топло ќебе со голема чинија пуканки пред себе во друштво на добар филм. Хотел Влахо...

Кои се вашите планови за овој викенд?

Конечно викенд! Топла постела, шолја топол напиток, некоја книга во вашите раце или пак филм кој сигурно ќе ви го одвлече вниманието од секојдневните...

Кои се вашите планови за овој викенд?

Се ближи уште еден викенд, а со тоа следи уште еден викенд предлог за максимално уживање во слободното време. Кои се вашите планови? Дали сте расположени...

Прочитајте книга, погледнете филм или патувајте низ Македонија

Дали го испланиравте овој викенд? Доколку немате план и идеја што ќе правите и како да го поминете овој викенд, издвоивме 3 работи кои ги...

10 работи кои не сте ги знаеле за Ченинг Тејтум

10 работи кои не сте ги знаеле за миленикот на женската публика. 1.Бил многу енергично дете Неговата мајка за него има изјавено дека не бил воопште...

4 култни филмови кои треба да ги погледнете заедно со Вашата...

Не постои добар главен лик без одличен спореден лик – како во филмовите така и во животот. Во нашиот случај ние сме добри главни...
- Advertisement -