0 C
Skopje, MK
Monday, December 17, 2018
Тагови успех

Таг: успех

Постојат два типа на луѓе кои ќе ви кажат дека не...

На секој човек му се случува понекогаш да изгуби мотивација за работа и за животот општо, иако претходно полетно и со полна енергија се...

Неколку причини зошто оваа година треба да биде ваша себична година!

„Самопочитта никогаш не е себичен чин - тоа е едноставно добро управување на единствениот подарок што го имам, подарок што сум се родил на...

„Откако ми дијагностицираа рак, станав фотограф и патувам низ светот.“ -Алиса...

Би се осудиле да ја напуштите работата за да се посветите на своето хоби? Да, тоа е навистина тешка и храбра одлука, која Алиса Росенек...

6 сурови реалности кои ќе ве направат посилни ако ги прифатите

Во животот секогаш ќе наидеме на тешкотии и препреки, а исто така и реалности кои не можеме да ги прифатиме и се измачуваме себеси. Сепак,...

Луѓето кои “фаќаат” прибелешки се поблиску до успехот за разлика од...

"Почекај само да видам во белешките што имам забележано" - колку пати сме го слушнале ова во разговор со некоја личност. И да знаете...

Дали најмладите деца во семејството се и најуспешни?

По некое непишано правило, најмладите деца во семејството добиваат помалку внимание за разлика од најстарите деца, односно првото дете или внуче. Родителите секогаш го...

Жената која го спаси своето село од сиромаштија

Жените во Индија се соочуваат со животни предизвици со кои голем дел од луѓето никогаш нема да имаат допирна точка. Во општество каде жената...

Како изгледа еден ден на успешните луѓе

Сигурно постојано слушате од ваши колеги, пријатели, познаници како се жалат дека немаат време за ништо, па дури и за себе. Оние семејните, често...

3 работи од кои треба да се откажете за да ја...

Дали сте си го поставиле прашањето – зошто треба да ја вратите контролата над својот живот? Ако одговорот е позитивен, тогаш сте дел од луѓето...

Зошто менаџерите секогаш ги губат најдобрите работници?

Менаџерите во големите компании понекогаш ги губат најдобрите и најефикасни вработени кои донесуваат одлука да си дадат отказ и да си ја побараат среќата...
- Advertisement -