2 C
Skopje, MK
Tuesday, January 22, 2019
Тагови умор

Таг: умор

Дремките се знак на здравје, а не мрзливост

Ако не можете да го поминете денот без да ги затворите очите бар на 15 минути, тоа е сосема во ред. Всушност, научниците откриваат...

Во кој дел од денот имаме најмалку волја за работа?

Работниците не се роботи, па не се во можност секогаш да бидат на најефективното ниво за работа во текот на осумте работни часа. Европските научници...

Знаци кои покажуваат дека внесувате премногу шеќер

На сите нам добро ни е познато колку храната која е богата со шеќери може да биде штетна за нашето здравје и да предизвика...

Грешки и смешки на уморните мајки

Да се биде мајка е најубавата работа на целиот свет, но понекогаш мајчинството знае да умори и тоа многу. Мајките стануваат расеани, ретко спијат,...
- Advertisement -