19.5 C
Skopje, MK
Wednesday, August 5, 2020
Тагови убавина

Таг: убавина

Прованса, парче земја со рајска убавина

Провансае регион во југоисточна Франција на Медитеранот, кој се граничи со Италија. На регионот Прованса се простираат департаментите Вар, Воклиз , Устие на Рона,...

Откријте ги моќните бенефиции на серумот со двојно дејство од CLARINS

Двојна формула која нуди многу повеќе кога станува збор за вашата кожа. Double Serum (HYDRIC+LIPIDIC) со двоен ефект од CLARINS оди чекор понатаму кога станува...

„Убавината на жената мора да биде видлива во нејзините очи, бидејќи...

Убавото се дефинира како одлика на едно нешто кое низ сетилно (перцепција) или умствено искуство пробудува чувство на задоволство или чувство на пријатност и...

Русинката Анастасија Книјазева – најубавото девојче на светот

Детски модел и инстаграм ѕвезда, шест годишната Анастасија ја нарекуваат ''најубавото девојче на светот''. Со преку 500 000 следбеници на инстаграм (@anna_knyazeva_official), од ден на...

5 славни деца кои изгледаат подобро од нивните родители

Познатите личности, покрај своите способности и таленти се познати по неверојатниот добар изглед. Тие вообичаено се најатрактивните во било која просторија. Но, тоа може да...

Инспиративни жени кои докажуваат дека убавината нема граници

Ќе ви кажат дека убавината е индивидуална работа, дека секој различно гледа на неа и различно ја доживува, оти секој човек е убав на...

И на трепките им треба нега

Трепките се обновуваат на неколку седмици. За вистинска нега, потребно е барем еднаш неделно да ги премачкате со масло од рицинус кое со памукче...

Стареење со стил

Ари Сет Коен е фотограф кој прави невообичаени потрети. Имено, тој ги наоѓа најдотераните жени на улиците низ Њујорк. Да, тука нема ништо невообичано....

Убавината на жените низ целиот свет

Михаела Норок е романски фотограф кој патувал низ светот во изминатите 4 години со ранец, фотоапарат и мисија да фотографира секојдневни жени, собирајќи ги...

Што можат мажите да позајмат од женска козметика

Ако порано дотерувањето го сметале само за женска карактеристика, за среќа, тоа мислење е изменето. Мажите денес имаат на располагање разновидни козметички колекции и...
- Advertisement -