5 C
Skopje, MK
Thursday, October 18, 2018
Тагови таа

Таг: таа

10 златни правила за успех на секоја врска

Дали сте подготвени да го поминете животот со вашиот партнер? Овие 10 златни правила ќе ви помогнат да ги решите најголемите дилеми во односот...

7 разлики меѓу мажот со кој се забавувате и оној со...

Постои причина зошто велат дека љубовта е слепа. Кога сме заљубени се надеваме и посакуваме чувствата да ни бидат возвратени, но за жал не...

Ако жената покрај вас ги има овие 10 особини, никогаш не...

Луѓето во долги врски еден ден ќе стигнат до точка каде што треба да се запрашаат: Дали е ова навистина личноста со која сакам...

Бидете со некој што е еднакво чуден и неподнослив како и...

Да се биде во врска со чудна личност не е лоша работа. Всушност, тоа е многу, многу убава работа. Да бидеме искрени - и вие...

Kако да препознаете дали сакате или сте заљубени?

Љубовта е прекрасно чувство. Тоа е најдлабоката емоција што секој може да ја почувствува. Но, и покрај тоа многумина не можат да ја препознаат разликата...

Жените не се создадени за ”секс за една вечер”

Живееме во 21 век, време кога сите експериментираат без страв дека ќе бидат осудени. Сѐ повеќе девојки и жени се одлучуваат на секс без обврска,...

Најтешко е да се сака добар маж

Добриот маж не е само добар човек, тој прави убави нешта за да Ви докаже нешто. Љубезноста е дел од неговиот ген и неговиот морален...

Кога ја игнорираш ја учиш како да живее без тебе

„Ако сакаш жената да те сака, тогаш треба да ја игнорираш и да глумиш недостижен, секогаш оставајќи ја во неизвесност.“ Иако овој совет постои од кога...

Очекувате ли да ве изневерат?

Науката вели дека паровите само се залажуваат со идејата дека нивниот избраник нема да ги изневери. Луѓето ја имаат таа карактеристика да мислат дека се...

9 најголеми грешки кои жените ги прават кога се во врска

Заради следните неколку грешки може да го изгубите вашиот најсакан на светот... Иако од повеќето ваши пријателки ќе слушнете како Тој е причината за секоја...
- Advertisement -