2 C
Skopje, MK
Tuesday, January 22, 2019
Тагови спомени

Таг: спомени

Спакувајте ја торбата и отпатувајте. Било каде!

Кога се ближи викендот, дилемата е секогаш иста. Дали да одморите после работната недела, дали да ги завршите сите одложувани домаќински обврски или пак...

Одберете хотел каде ќе се чувствувате како во сопствениот дом

Секој од нас има посебни желби и очекувања кога тргнува на некое патување. Најчестиот проблем со кој се соочуват многумина при изборот на хотел се...

Градот под Шара – Тетово

Тетово, градот со своја историја која бележи живот во Полошката котлина уште пред 8000 години. За тој период сведочат целосно сочуваните парчиња на грнчарија,...

Која Spice Girls девојка бевте вие?

Поминаа 22 години од објавувањето на мега популарната песна на Spice Girls “Wannabe”. Тоа беше далечната 1996 година кога светот ги запозна и полуде...

Како изгледа совршената куќа на плажа

Сите сонуваме за некаков совршен живот во кој ќе имаме сè што ни треба и сè што сме посакувале. Семејство, убав автомобил, стан во...

Сите мои слики

Гледањето во нечија фиока со спомени или на полицата со книги, всушност е многу поинтимен чин, отколку да гледате во нечија долна облека. Не знам...

Добро утро Скопје, ми недостигаше

Скопје е најубаво во седум часот наутро. Без разлика дали има сонце, магла или дожд како денеска. Смиреноста му го дава вистинското лице на...

Мојот прв пријател – дневникот

Кога бев во тинејџерските години едвај чекав да заврши денот за да му раскажам на мојот дневник за настаните. Пишувањето беше во детали. Не...

Фотографии кои раскажуваат приказни

Во време кога технологијата нѐ маѓепса, убаво е да се потсетите на старите добри времиња и на спомените кои сега сигурно собираат прав во...
- Advertisement -