17 C
Skopje, MK
Wednesday, February 20, 2019
Тагови скијање

Таг: скијање

Неколку причини зошто да ја посетите Шведска оваа зима

Без разлика дали се работи за дочек на Нова Година, Божиќни празници или едноставно сезона на скијање, сите сакаме да отпатуваме некаде и да...

Започна сезоната на зимски спортови, време е за скијање !

Скијањето има историја од скоро пет милениума. Иако модерното скијање еволуирало од почетоците во Скандинавија, се смета дека се практикувало повеќе од 100 века...

Уште еден одлично поминат викенд во Snow Patrol Lodge

Секоја сезона во Snow Patrol Lodge има своја приказна, луѓе и настани кои остануваат запаметени. Во средина на сезоната 2017та, уште еден одличен настан...

Бидете меѓу последните што ќе го почувствуваат снегот на Попова Шапка

Иако од пред неколку дена календарски на зимата и кажавме збогум, за љубителите на снегот и планинските авантури таа е се уште тука. Викендот е...
- Advertisement -