22 C
Skopje, MK
Friday, July 10, 2020
Тагови риби

Таг: риби

Дали рибите спијат?

Рибите живеат само во водена средина и на многумина од нас некако ни е нејасно како тие можат да спијат, кога постојано треба да...

Последен повик на дивината – животинските видови изумираат

„Извештајот за живата планета 2016“ на Светската фондација за природата, вели дека до крајот на оваа деценија бројноста на различни видови растителен и животински...

Сакате ли делфини?

Ова се неколку интересни работи кои сигурно не сте ги знаеле за најмилите животни на светот- делфините. 1. Maui делфините се најмалиот вид на делфини...

Неделен хороскоп – РИБИ

Од 19 февруари до 20 март е месецот на хорскопските риби. Што тие можат да очекуваат на поле работа, љубов, храна и здравје, прочитајте...

Во иднина наместо риба, во океаните ќе плива пластика

Во светските океани до 2050 година може да има многу повеќе пластика отколку риби, вели студијата на Елен Мекартур која беше на Светскиот Економски Форум....
- Advertisement -