0 C
Skopje, MK
Monday, December 17, 2018
Тагови професија

Таг: професија

„Откако ми дијагностицираа рак, станав фотограф и патувам низ светот.“ -Алиса...

Би се осудиле да ја напуштите работата за да се посветите на своето хоби? Да, тоа е навистина тешка и храбра одлука, која Алиса Росенек...

Која била првата медицинска сестра

Жената која била првата медицинска сестра на светот, Флоренс Најтингеил била христијанска и верувала дека Господ ја повикал да биде болничарка. Во својата работа...

Постојат 6 типа на шефови: кој е вашиот?

Се чини дека проблемот со шефовите е што нивната претстава за себе не се поклопува со она што вработените го мислат за нив... Една студија...

Кога е вистински момент за промена на работното место?

Ако се пронајдете во следните редови, време е да кажете збогум на старото и да се пуштите во потрага за ново работно место. Ако моменталното...

ИНТЕРВЈУ Светлана Црнокрак – Храбра, амбициозна и одлучна

Личност која плени со својата убавина, успешна жена и мајка која зад себе има кариера која е за почит, една од првите манекенки во...

Кои професии се најстресни?

Дали доживувате стрес на работното место? Кои професии се најстресни во денешно време? Последното истражување на американските експерти за психологија опфатило 1600 Американци кои одговарале...

Професии на иднината

Изборот на образование и кариера зависи од желбите и можностите на луѓето. Но, сепак мора да се следат и трендовите и потребите од различните...

5 тајни на жените кои ја обожаваат својата професија

Жените кои ја сакаат својата професија, откриваат кои се нивните тајни на работното место, како се однесувале кога почнале да работат, што облекувале и...

Дали да се биде домаќинка е професија?

Да се биде мајка и домаќинка е најтешката и најодговорната работа на светот. Во професионална терминологија, тоа е работа за која нема плата на крајот...

Малото девојче кое сонуваше да стане виолинистка

Сакам да ви ја раскажам приказната за малото девојче кое сонуваше еден ден да стане виолинистка. Најнапред, тоа беше едно мало девојче кое живееше...
- Advertisement -