28.1 C
Skopje, MK
Sunday, July 21, 2019
Тагови Прованса

Таг: Прованса

Прованса, парче земја со рајска убавина

Провансае регион во југоисточна Франција на Медитеранот, кој се граничи со Италија. На регионот Прованса се простираат департаментите Вар, Воклиз , Устие на Рона,...
- Advertisement -