0 C
Skopje, MK
Wednesday, December 19, 2018
Тагови премиера

Таг: премиера

На 22 март македонска премиера на филмот „Бикини Мун“ на Милчо...

Македонската премира на „Бикини Мун“, новиот филм на Милчо Манчевски ќе се одржи на 22 март во киното „Милениум“ во Скопје, со почеток од...

Историјата на црвениот тепих

Во денешно време, речиси е незамисливо една премиера на филм или отворање на филмски фестивал да помине без познатиот црвен тепих по кој парадираат...

“Star Trek Beyond” со одлична заработка на бокс-офисот

“Star Trek Beyond” на Џастин Лин по првото прикажување изминатиот викенд имаше заработка од 59, 6 милиони долари, што е доказ дека една од...

“Огнена љубов” премиерно во Крива Паланка

Вчера во Центарот за култура во Крива Паланка премиерно беше изведена „Огнена љубов“, претстава во режија на Глигор Цветковски. Ова е дванаесета театарска пиеса во...

Премиера на краткометражниот македонски филм „Еклер“

Краткометражниот македонски филм „Еклер“, во режија на Марко Ѓоковиќ премиерно ќе биде прикажан вечер, во киното „Милениум“. Филмот ја третира приказната за синот на готвачката...

Вчера се одржа премиерата на “Ревизор” во кумановски театар

Претставата  “Ревизор” по текст на Николај Васиљевич – Гогољ, а во режија на Андреј Цветановски вчера ја имаше својата премиера во кумановскиот театар "Трајко...

Претставата “Ревизор” премиерно ќе биде изведена во театарот во Куманово

Утре во кумановскиот театар премиерно ќе биде изведена претставата “Ревизор” по текст на Николај Васиљевич – Гогољ, а во режија на Андреј Цветановски. Улогите се...

Скопска премиера на филмот “Лазар”

Вечерва на програмата на Скопје филм фестивал во кино „Милениум“ ќе биде прикажан играниот филм „Лазар“. Сценарио и режијата се на Светозар Ристовски ....

Вечерва премиера на новиот македонски филм „Џган“

Во кино „Милениум“ вечерва ќе се одржи премиерата на новиот македонски игран филм „Џган“ во режија на Вардан Тозија. Филмот ја раскажува приказната на дете од...

“Јов” премиерно во петок на сцената на Драмски театар

Во Драмскиот театар, утревечер со почеток во 20 часот, премиерно ќе биде изведена претставата „Јов“. Текстот е на Венко Андоновски, а во режија на Сашо...
- Advertisement -