17 C
Skopje, MK
Wednesday, February 20, 2019
Тагови попова шапка

Таг: попова шапка

Започна сезоната на зимски спортови, време е за скијање !

Скијањето има историја од скоро пет милениума. Иако модерното скијање еволуирало од почетоците во Скандинавија, се смета дека се практикувало повеќе од 100 века...

Нов Културен Бран – Реге Караван – Conquering Lion

Започнува четвртиот концерт од Реге Караван дел од манифестацијата Нов Културен Бран на Министерството за Култура на Р. Македонија. Бидете дел од големото урбано случување...

Уште еден одлично поминат викенд во Snow Patrol Lodge

Секоја сезона во Snow Patrol Lodge има своја приказна, луѓе и настани кои остануваат запаметени. Во средина на сезоната 2017та, уште еден одличен настан...

Бидете меѓу последните што ќе го почувствуваат снегот на Попова Шапка

Иако од пред неколку дена календарски на зимата и кажавме збогум, за љубителите на снегот и планинските авантури таа е се уште тука. Викендот е...
- Advertisement -