29 C
Skopje, MK
Tuesday, August 11, 2020
Тагови пливање

Таг: пливање

Пливањето е најдобра анти-стрес терапија

Според Светската здравствена организација пливањето денеска е најпрепорачуваниот спорт во светот, што го потврдуваат и бројните придобивки кои вашето тело ги има по применување...

Ублажете го процесот на мозочното стареење

Природно е кога човекот старее, неговите когнитивни функции да се намалуваат, па сите се стремиме да ја подобриме функцијата на мозокот во тој процес. Сигурно...

Сончање и пливање за време на месечниот циклус- да или не?

Ако летувањето се поклопи токму со „тие“ денови од месецот, тогаш еве неколку совети за вас... Иако е во прашање природна појава за време на...

Пробајте овде да пливате: Најстрашните базени на светот

Голем дел од луѓето сакаат комфорт и удобни хотелски соби, плажа на чекор од хотелот, ресторани каде можат да пробаат егзотична храна и нови...
- Advertisement -