18 C
Skopje, MK
Friday, July 10, 2020
Тагови плакар

Таг: плакар

Обојте го вашиот плакар во жолто!

 Ако жолтата боја ве асоцира на есен и паднати лисја, тука сме да ви дадеме и една друга перспектива. Жолтата е боја на сонцето....

Кога детската соба е заедничка и за синот и за ќерката

Оние кои живеат во помали простори знаат колку голем проблем е уредувањето на собата за децата и особено доколку двете деца се од различен...

Ѕирнете во плакарот на највлијателната модна блогерка – Кјара Ферањи

Кјара Ферањи е една од најпознатите и најплатените модни блогерки на денешницата. Нејзиниот блог The Blonde Salad прерасна во препознатлив бренд изминативе години. Се...

Влезете во плакарот на Тајра Бенкс

Манекенката со раскошна убавина го воодушеви светот со колекцијата на облека, чевли и генерално стил на живот. Организиран, впечатлив и посакуван плакар за секоја дама. Таа...

Кои парчиња да ги тргнете од плакарот

Доколку низ плакарот се уште имате по некое зимско парче или облека која е тотално аут, поработете на тоа. Ем плакарот ќе ви биде...

Како да изгледате за годишнината од матура

Следниот месец ќе биде месец на прослави. За помладите, прослава на матура, за оние малку повозрасните, годишнина од матура. Годишнините од матура понекогаш може...

Дали имате пролет во душата

Календарски, пролетта започна. Конечно, се будиме од зимскиот сон, се растегнуваме под сонцето. Се радуваме на секое расцветано дрво, крадеме цвеќенца од парковите и...

Јапонката Мари го освои светот со нова метода за уредување на...

Јапонаката Мари Кондо од Токио е вистински гуру за уредување на домот. Таа советува како да го средиме животот започнувајќи од уредување на плакарот...

Време за “чистка” на плакарот

Ако решите да го расчистувате плакарот во домот, во тој случај бидете подготвени да направите промена за која нема да жалите понатаму од причина...
- Advertisement -