2 C
Skopje, MK
Tuesday, January 22, 2019
Тагови патување

Таг: патување

Бриж, Белгија – Бајка со мирис на чоколадо

Ако сте од оние личности кои отсекогаш посакувале да постои временска машина која ќе ве одведе во некое минато, бајковито време, оваа дестинација е...

Дестинации за вашиот зимски одмор

Јануари поради неработните денови е одлично време за прошетки, откривање на нови дестинации и нови вкусови. Не мора патувањето да биде надвор од земјата...

Спакувајте ја торбата и отпатувајте. Било каде!

Кога се ближи викендот, дилемата е секогаш иста. Дали да одморите после работната недела, дали да ги завршите сите одложувани домаќински обврски или пак...

Зошто не треба да лажете паметна жена?

Размислете два пати пред да лажете жена која е паметна! Сосема е природно тоа што примарниот фокус на мажите е секогаш насочен кон надворешниот изглед...

10 едноставни нешта на кои секоја жена треба да се потсети

Кога мислиме дека не сме доволно силни за да успееме во животот поради сите препреки, добро е да се потсетиме на одредени нешта и...

Доживејте го Њујорк – градот кој никогаш не спие

Њујорк - кој не посакал бар еднаш да помине низ улиците на Менхетен и да седне на совршено зелената трева во Централ Парк ? Oние...

Патувањето нѐ прави многу посреќни од било кое материјално богатство што...

При секоја прва прилика кога нашиот новчаник повеќе ќе се наполни, одиме да си купиме нешто ново. Да, тоа не усреќува, но само привремено. Причина...

Да се патува во есен е идеално

Пред да помислите дека есента е најлошото годишно време за патување, размислете подобро. И имајте го ова на ум... Цените се пониски Есента, секако, не е...

3 предлог дестинации за викенд во природа

Работната недела заврши и време е за одмор. Сепак, викендот не е доволно долг за да отпатуваме некаде надвор од државата, а воедно и...

16 места од бајките, кои навистина можете да ги посетите

Дали некогаш сте имале еден од оние денови кога сакате да избегате од реалноста и да исчезнете во светот на бајките? Ако погледнете подолу, ќе...
- Advertisement -