0 C
Skopje, MK
Monday, December 17, 2018
Тагови пар

Таг: пар

Луѓето се заедно сè додека сакаат да бидат заедно

Ниту должност, ниту чест, ниту морал не ги врзуваат луѓето еден за друг. Кога некој сака да замине, тој ќе го стори тоа без...

Љубовен хороскоп за 2018та година: Вагите ќе бидат таинствени, Биковите носталгични

Новата година носи промени, големи можности и нови доживувања. Кога е љубовта во прашање, погледнете што може да очекувате во 2018та година, според вашиот...

Љубовно патување до крајот на светот

Сите, сега или за многу кратко време ќе имаме некој со кој ќе посакаме да патуваме до крајот на светот. И назад. И пак...

Колку секс е доволен за среќна врска?

Бројот на сексуални односи, неделно или месечно во една врска е секогаш актуелно прашање. Различни истражувања во последниве неколку години се потрудија да стигнат...
- Advertisement -