5 C
Skopje, MK
Thursday, January 24, 2019
Тагови партнери

Таг: партнери

Колку време е потребно за да забремени жената?

Иако за некои парови забременувањето е лесен процес и успешен, некогаш дури и при првиот обид, сепак за повеќето кои планираат да го прошират своето...

Се што не сте знаеле за бакнежот

Споделуваме неколку интересни факти за бакнежот што сигурно не сте ги знаеле. Со бакнување партнерите потсвесно комуницираат, разменуваат информации, а истото многу им помага при...

Владе Јеротиќ открива: Како го бираме партнерот и каква е улогата...

Има ли вистина во поговорката - „Каква мајка таква ќерка“? На ова прашање психологијата во голем дел може да даде одговор. Поточно, психологијата се...

ТЕСТ: Дали е време да ја прекинете врската?

Без разлика дали сме во нова или долгогодишна врска, сите сме имале моменти кога сме се запрашале дали постапуваме правилно или треба да раскинеме. Понекогаш...

Кој вели дека бракот значи скротување?

Сите советуваат да стапиш во брак откако ќе доживееш се друго. Предупредуваат дека возбудливите работи, патувањето, истражувањето, забавувањето и страста завршуваат во моментот кога...

6 нешта што силната жена ги прави кога е во врска

Силните, независни жени се реалност. Тие се многу просперитетни и успешни, а можат да бидат и многу забавни. Една од најчестите грешки што луѓето...

Хороскопски парови кои зрачат со моќ и страст

Астрологијата е обемна наука и постојат многу нешта што влијаат врз карактеристиките на хороскопските знаци. Сепак, тука ќе се фокусираме на 4те елементи кои...

Бидете со некој што е еднакво чуден и неподнослив како и...

Да се биде во врска со чудна личност не е лоша работа. Всушност, тоа е многу, многу убава работа. Да бидеме искрени - и вие...

5 начини да дознаете дали тој/таа ве изневерува

Сите ние бар еднаш во животот сме го вложиле срцето и душата во врска која сме мислеле дека вреди. За жал, не е секоја...

Зошто паровите кои се расправаат, се сакаат повеќе ?

Врските обично почнуваат со интензивни чувства и пеперутки во стомакот. Сè е глатко и прекрасно. Вие се согласувате меѓусебно и правите компромиси. Но, кога врската...
- Advertisement -