8.2 C
Skopje, MK
Thursday, November 21, 2019
Тагови паркови

Таг: паркови

Најзагадениот град во Европа сади дрва за заштита од високите температури

Градот Мадрид наскоро ќе биде вистински одмор за очите, покриен насекаде со зеленило... Секое неискористено место ќе биде претворено во парк со зеленила и дрва,...
- Advertisement -