5 C
Skopje, MK
Thursday, January 24, 2019
Тагови однос

Таг: однос

Психологот Лабковски предупредува на грешките со кои можете да го уништите...

Односот помеѓу мајката и ќерката многу важен фактор во воспитувањето и развојот на секоја жена. Начинот на кој комуницира мајката со својата ќерка во...

10 златни правила за успех на секоја врска

Дали сте подготвени да го поминете животот со вашиот партнер? Овие 10 златни правила ќе ви помогнат да ги решите најголемите дилеми во односот...

Стокхолм синдром во љубовните врски?

Стокхолм синдром е психолошки феномен откриен во 1973та година, кој ја објаснува појавата кога заложниците изразуваат емпатија и симпатија и имаат позитивни чувства кон...

Кога ја игнорираш ја учиш како да живее без тебе

„Ако сакаш жената да те сака, тогаш треба да ја игнорираш и да глумиш недостижен, секогаш оставајќи ја во неизвесност.“ Иако овој совет постои од кога...

Умеете ли да љубите, како што кажал Ерих Фром

Кога ќе се спомне Ерих Фром, за неговото име се врзува и популарната книга Уметноста на љубовта. Книга која создава интересни прашања во нашите...

Не менувајте го партнерот, променете го тонот на гласот

После првите неколку месеци врска кога сè е романтично и слатко, започнуваат да се случуваат чудни нешта. почнуваат да ни сметаат некои карактеристики на...

Француски рецепт за успешна врска

Ова се тајните на успешните француски парови Француски вина, француски пецива, француска храна, француски бакнеж, француските неодоливи мажи, французинките како заводнички, се што е добро...

Секс за една вечер или?

Последниве години, земјата е соочена со еден социолошки феномен, сексот за една вечер. Колку и да се правиме будали, тој постои. Тука е, се...

Кога свекрвата станува сојузник, сопругот станува непријател

Голема  вистина има во овие зборови, иако навидум не изгледа така. Сигурно голем дел од вас ќе си речат дека нема шанси да се...

Што чувствуваат мажите, а што жените?

Според досегашните истражувања разлика помеѓу мажите и жените навистина постои, можеби не во интензитетот на љубовта, но во манифестацијата на чувствата и однесувањето, секако. За...
- Advertisement -