2 C
Skopje, MK
Tuesday, January 22, 2019
Тагови нега на кожа

Таг: нега на кожа

Топ 7 производи за оваа зима што секоја жена треба да...

Секоја жена постојано се стреми да го постигне својот максимум кога е во прашање изгледот и негата за убавина, без разлика на годишното време. Сепак,...

Капка маслиново масло за вкусна храна и здрав живот

Општо познато е дека маслинката т.н “дрво на животот“ е природен еликсир за здравје и убавина. Маслинките се богат извор на масла, минерали и витамините А,...

Негувајте ја кожата на лицето со арганово масло

Природното арганово масло потекнува од топлите, пустински предели на егзотичното југозападно Мароко и е подготвувано на  традиционален таинствен начин. Маслото на убавината потекнува од...

Чиста кожа за 1 минута- маска од цимет

Покрај убавата миризба, циметот има и одлична улога за нега на кожата на лицето. Секојднeвно лицето ни е изложено на нечистотии кои се наоѓаат насекаде...

Витамини за здрава и сјајна кожа

Витамините се од огромно значење за нашето здравје. Освен што помагаат во превенција на одредени болести, го зајакнуваат и штитат нашиот организам, ја подобруваат...

Домашен тоник за отстранување на шминка

Будењето со шминка на лице не е добро за кожата, поради што стручните лица советуваат дека најдобро е да се користи тоник од природни...

Која е тајната на совршениот изглед на Кендал Џенер

Популарната манакенка, Кендал Џенер има свои мали тајни за убавина, трикови за совршен изглед и совети за нега и релаксација. Имено, себеси се смета...

Тајната на вечната младост на Холивуд

Доктор Харолд Ланцер е дерматолог и задолжен за нега на кожата на лицето на најпознатите холивудски ѕвезди и пејачки како Џенифер Лопез, Скарлет Јохансон,...
- Advertisement -