7 C
Skopje, MK
Saturday, April 4, 2020
Тагови накит

Таг: накит

Минималистички накит за елегантно секојдневие

Жените секојдневно одвојуваат минимум пола час за да го напуштат домот задоволни од својот изглед. Покрај внимателно смислената комбинација, тие неретко ставаат важен акцент...

5 предлози како да заблескате на новогодишната ноќ!

Секако дека црниот мал фустан е незаменливо парче и совршен избор за секоја пригода, но овој пат ви презентираме свежи идеи за тоа како...

Black Friday во Nina Box! Попусти на кои нема да им...

Секоја жена посакува совршен накит со кој ќе ја истакне индивидуалноста и ќе остави силен впечаток. Накитот претставува уникатност, го збогатува и комплементера изгледот. Накитот е...

Не е тешко да сте жена со стил

За да важите за жена со стил потребна ви е храброст, малку експериментирање и по некоја отстапка од непишаните правила на општоприфатените трендови. Бидете...

Најпопуларниот дијамант на сите времиња

Култниот филм „Појадок кај Тифани“, освен по неверојатната Одри Хепберн, е познат и по специјално дизајнираниот брош наречен „Птицата на каменот“, кој е изработен...

Едноставен начин за чистење на сребрениот накит

Оксидацијата или зарѓувањето на накитот е природен процес кога се работи за чисто сребро кое доаѓа во контакт со водухот. Понекогаш златарите накитот го оставаат...

Бела кошула – совршена за секаде и секогаш

Белата кошула е најдобар избор за оние денови кога немате или не знаете што да ставите на себе. Тогаш, токму ова парче облека ве...

ИНТЕРВЈУ Еми Норис “Мојот накит е за урбани, храбри, бунтовни жени...

Емилија Дамјановиќ е дизајнерка која креира под името Еми Норис, присутна веќе неколку години наназад со своите кративни дела чија намена е да ја...

Хит накит за ова лето

Летото е секогаш период за ексеприментирање на боите, изгледот, фризурите и начин на комбинирање на стиловите. Ако сте љубители на модните додатоци тогаш ова е...

Тренд кој освојува…

Иако календарски сме длабоко навлезени во пролетта, времето е доста променливо. Затоа, променливото пролетно време е вистинскиот момент да облечете фустан со долги ракави....
- Advertisement -