22 C
Skopje, MK
Friday, July 10, 2020
Тагови награди

Таг: награди

BAFTA 2018 – комплетна листа на добитници

Британската академија за филмски и телевизиски уметности (The British Academy of Film and Television Arts - BAFTA) секоја година доделува награди за филмови, телевизијата...

“The Shape of Water” од Гилермо дел Торо доби 12 номинации...

Темната фантазија на филмот "The Shape of Water" на режисерот на Оскар, Гилермо дел Торо, во вторникот доби 12 номинации за филмските награди на...

Бијонсе со најмногу награди на MTV Video Music Awards

Вчера вечер се одржа доделувањето на MTV Video Music Awards на Медисон Сквер Гарден во Њујорк. Многу ѕвезди беа присутни на овој голем музички настан,...

Најдобрите пива кои имаат освоено престижни награди

Најдобрите пива во светот поради нивниот квалитет, неповторлив вкус и уникатното уживање кое го нудат, добиваат и престижни награди. Кои се најдобрите пива на светот...

Кои се победниците на Billboard Music Awards?

Вчера во Лас Вегас се одржаа Billboard Music Awards за 2016 година, а на листата победници доминираше Адел. Таа доби голем број на награди во...

Дрејк води на листата номинации за BET музичките награди

Дрејк води на листата номинации за BET музичките награди со вкупно 9 пред Бијонсе и Ријана кои имаат по 5. Тие ќе се одржат...

Кој рече дека патувањето низ времето не е возможно?

Сега можете да патувате низ времето со временската машина на Топ Шоп. Авантура која ќе сакате да ја доживеете. Патувањето почнува од 1996, а трае...

Денеска ќе бидат доделени наградите “Ана Франк” и “Златен прстен”

На Саемот на книга денеска ќе бидат доделени меѓународните награди ”Ана Франк” и “Златен прстен”. Наградата “Ана Франк” ќе ја прими Сунчица Дениќ, декан на...

Колку чинат Оскарите?

Најгламурозната филмска ноќ е пред нас, доделувањето на Оскарите. Се повеќе се пишува, се зборува и се предвидуваат добитниците на Оскар. Но, уште една...

Доделени БАФТА наградите во Лондон

Вчера во Лондон беа доделени наградите на Британската филмска индустрија – БАФТА кои во медиумскиот свет важат за едни од најзаслужените. Филмот The Revenant...
- Advertisement -