26 C
Skopje, MK
Monday, September 21, 2020
Тагови мои рецепти

Таг: мои рецепти

Кинеско пилешко

Прекрасен и вкусен кинески рецепт, кој заради формите, боите и зачините, има доста специфичен и изразен вкус, кој е карактеристичен за кинеската храна. Состојки 250...

Печени јаболка со цимет и ванила фил

За денешниот рецепт ќе ви бидат потребни следниве состојки: Основа 6 средни јаболка 1 пакетче цимет За фил 1 пакетче пудинг од ванила и млеко според упатството 1...

Видео рецепт: Ќофтиња со зеленчук

Едноставни, а вкусни ќофтиња од зеленчук, на кои може да им го менувате составот по ваш вкус. Состојки: 1 страк праз 2 моркови 1 тиквичка ...

Видео рецепт: Чоколаден Брауни колач

Чоколаден брауни колач, кој се сервира со сладолед. Никој нема да му одолее! Состојки 6 јајца 550 гр. шеќер 170 гр. брашно 370 гр. чоколадо ...

Видео рецепт: Пилешки батаци со зеленчук во пиво

Направете сочни пилешки батаци и зеленчук, со додадок на пиво во готвењето. Состојки маслиново масло 300 гр. моркови 200 гр. прокељ 1 чешне лук 1...

Паста туна Путанеска

Подгответе тестенини со сос од домати, маслинки, капари и туна. Состојки: 1 пакетче лингвини или шпагети 4 чешниња лук 2 лажици буковец маслиново масло за пржење 2 лажици капари 1/2 шолја...

Видео рецепт: Тарт со мандарини

Во овие зимски денови, подгответе освежувачки тарт со мандарини. Со овој колач се одбележува 5-тиот роденден на Мои Рецепти! Состојки 250 гр. брашно 1/4 лажичка...

Лиснати панцероти со мелено месо и печурки

Вкусни лиснати печива, полнети со фил од мелено месо и печурки, одлични за ручек, но и за калоричен појадок. Состојки: Ќе ви треба (за 12 панцероти): 2...

Брзи крофнички со цимет

Состојки 500 гр. брашно 2 мали лажици пециво 1 1/2 мала лажица цимет 1 ванила 2 големи лажици шеќер Прстофат сол 200 гр. кисело млеко 2 јајца По потреба масло за пржење и...

Домашни њоки со Песто сос од спанаќ

Сега можете и самите дома да направите њоки од компир во кoмбинација со брз домашен Песто сос од спанаќ. Подготовка Чекор 1: Компирите ставете ги...
- Advertisement -