4 C
Skopje, MK
Wednesday, January 17, 2018
Тагови мода

Таг: мода

9 најубави изданија на доделувањето на 75-тите по ред Златни Глобуси

Покрај фантастичните креации на црвениот тепих, можеме да се изненадиме и со феноменалниот избор на шминка и детали на популарните глумици. Црвениот тепих на Golden...

Боја на коса која ќе биде апсолутен хит за 2018 година

Бојата на коса која се најавува како хит за 2018 година и го слави природниот изглед е „nude“ нијанса. Кај овој тренд се се сведува...

Фитнес и мода: 7 девојки кои морате да ги заследите на...

Ако спаѓате во оние кои мислат дека е невозможна мисија напорно да тренирате и да изгледате добро - тогаш се залажувате! Да, модата и фитнесот...

Најпопуларното модно парче кое ќе се носи во 2018та

Трендовите брзо се менуваат, а тоа најлесно можеме да го видиме низ фотографиите на инстаграм од модните блогерки, а според бројот на хаштагови, еден...

Бојата на облеката што ја носите го открива вашиот карактер

Научниците открија дека бојата на облека која ја носиме открива многу за нашиот карактер. Црвена боја Оние кои најчесто во своето секојдневие ја комбинираат црвената боја...

6 трендови на кои треба да заборавиме во 2018та година

Иако ја започнавме годината со прекрасни, носливи трендови, сепак во новата година ќе треба да се збогуваме со дел од нив. На она што можеме...

5 предлози како да заблескате на новогодишната ноќ!

Секако дека црниот мал фустан е незаменливо парче и совршен избор за секоја пригода, но овој пат ви презентираме свежи идеи за тоа како...

Русинката Анастасија Книјазева – најубавото девојче на светот

Детски модел и инстаграм ѕвезда, шест годишната Анастасија ја нарекуваат ''најубавото девојче на светот''. Со преку 500 000 следбеници на инстаграм (@anna_knyazeva_official), од ден на...

Мајкл Корс и Џими Чу најавија голема промена !

Збогум на крзното! Среќната фамилија на модни брендови како Гучи, Армани, Хуго Бос, Стела Мек Картни и Нет а Портер, кои се одлучија да се...

Како да носите бел капут во зимскиот период

Капутите се неизоставен дел од зимскиот изглед и гардероба, а вие дефинитивно освен класичен треба да имате и еден модерен во вашиот плакар. За време...
- Advertisement -