16 C
Skopje, MK
Thursday, September 24, 2020
Тагови мобилен телефон

Таг: мобилен телефон

Кои работи ги заменивме со појавата на мобилните телефони

Ако имате 20 или повеќе години сигурно се сеќавате на времето кога технологијата не беше толку развиена и го немаше преокупирано нашето секојдневие. Позајмувавме...

Apple се пофали со рекорден број на продадени телефони

По 9 години од продажбата на првиот iPhone, Apple конечно се пофали со рекордниот број на продадени телефони. Првиот iPhone е пуштен во продажба пред...

Сонце, песок и плажа- како да го заштитите мобилниот телефон

Денеска технологијата напредува со брзина на светлината, а токму ние сме вистински зависници од истата. Со оглед на тоа што постојано и насекаде го носите...

Снимајте го секој момент од животот, тоа нека биде вашето наследство

Кога бевме деца луксуз беше да се поседува видео камера, а возбуда кога некој ќе донесеше и ќе снимаше. Тоа се сметаше за посебен...
- Advertisement -