7.5 C
Skopje, MK
Wednesday, February 19, 2020
Тагови марија кири склодовска

Таг: марија кири склодовска

Животот на Пјер и Марија Кири

Двајца големи научници и сопружници кои сè до последниот здив неуморно работеле во полето на хемијата и физиката. Марија Склодовска – Кири родена е на...
- Advertisement -