-6 C
Skopje, MK
Friday, January 19, 2018
Тагови мамурлак

Таг: мамурлак

Причини поради кои водата од киселите кратавички не треба да ја...

Сите ние го правиме тоа: кога теглата од киселите краставички ќе се испразни, течноста ја истураме во мијалникот. Но, кога ќе ја погледнете оваа...

Произведен алкохол кој не предизвикува мамурлак

Северна Кореја се пофали дека има производ кој е сон на целиот свет - алкохол без последицата мамурлак. Локален весник во Пјонгјанг тврди дека фабриката...
- Advertisement -