22 C
Skopje, MK
Friday, July 10, 2020
Тагови мажи

Таг: мажи

СЕКСЕС – ПРИРОДЕН АФРОДИЗИЈАК

Сензуалноста, задоволството и страста - тоа се основните човечки потреби од кои денешното современо општество за жал e сè повеќе и повеќе лишено. СТРЕСОТ КАКО...

5 тајни на успешниот и уреден маж

Освен што не треба да смислуваат приговор дека не го наместиле својот кревет или не го исчистиле својот стан, има уште неколку причини зошто...

9 ситуации кога Кери Бредшо беше тотално во право

Кери Бредшо - прекрасната колумнистка од „Сексот и градот“ - некои ја обожаваа, некои не. Но, мораме да признаеме дека таа сепак, имаше право... 1....

На што треба да внимаваат мажите при избор на чорапи

Бели чорапи се само за спорт Една од најчестите модни грешки што машките ја прават е носењето на бели чорапи вон спортски активности. Ако одите во...

„Мажите мора да научат каде им е местото, а ние жените...

Неодамна во Рим, прекрасната Моника Белучи прими важно признание за досегашните филмски постигнувања. Таа ја прими наградата Virna Lisi - Fondazione Cinema per Roma, поради своето...

Мажите и жените различно ги доживуваат уметничките дела

Истражувањето објавено во магазинот „Psychology and Marketing“ имало за цел да утврди врз основа на што купувачите одлучуваат да купат одредено уметничко дело. Испитаниците кои...

Кои работи жените ги прават подобро од мажите

Откако постои модерната цивилизација постои и дилемата кој е подобар, мажот или жената. Не можеме да го оспориме фактот дека мажите подобро паркираат и...

Како да флертувате без кажете ниту еден збор

Долго пред да се запознаете со некоја личност, вие можете тивко да ја заведете, иако се наоѓа на другата страна од клубот. Тајната лежи во...

Овошје што мажите треба да го конзумираат за подобар сексуален живот

Според новото истражување чии резултатите се објавени во магазинот “The American Journal of Clinical Nutrition“, бобинките се овошје што го намалуваат ризикот од појава на...

4 работи кои е добро да ги купите веќе користени

Некои работи изгледаат многу подобро со текот на годините. Ова се однесува и на облеката која ја носите, меѓу другото. Њујоршкиот стилист од Менхетен, Сет...
- Advertisement -