32 C
Skopje, MK
Saturday, July 11, 2020
Тагови Мадрид

Таг: Мадрид

Најзагадениот град во Европа сади дрва за заштита од високите температури

Градот Мадрид наскоро ќе биде вистински одмор за очите, покриен насекаде со зеленило... Секое неискористено место ќе биде претворено во парк со зеленила и дрва,...
- Advertisement -