15.1 C
Skopje, MK
Monday, April 22, 2019
Тагови луѓе

Таг: луѓе

8 нешта кои емпатичните личности ги доживуваат

Емпатите се познати по тоа што зрачат со енергија и позитивни вибрации. Тоа се луѓе кои имаат моќ да ги доживеат и впијат туѓите...

7 причини зошто треба да престанеме да им се докажуваме на...

Понекогаш имaме потреба да му се покажеме на светот дека сме без ниту една маaна, со надеж дека сите ќе нè прифатат и сакаат....

Како да го сочуваме видот ако цел ден сме пред компјутер?

Секoјдневната работа пред компјутер не е напорна физичка активност, но личностите кои секојдневно се соочуваат со работа пред компјутер се соочуваат и со голем...

Луѓето лажат кога им е загрозена самодовербата

Секој човек знае да излаже во одредена ситуација и не е страшно се додека станува збор за т.н. бели лаги. Но, прашањето кое се...

Што прават после работа луѓето кои се секогаш во добра кондиција

Одржувањето на телото во здрава форма не е  лесно ако 8 часа од денот ги поминувате на работа, но е возможно. Одморените луѓе кои...

Медитација и јога на работното место-да или не?

Многу корпорации почнаа да ја застапуваат идејата за „духовност“ на работното место и да го трансформираат работниот простор. Успешните луѓе кои уживаат во материјалниот...

Осаменоста е заразна појава

Осамност, чувство од кое сите се плашиме и не сакаме да помислиме, а камо да го имаме постојано. Но, психолозите на оваа тема излегуваат...

Разлики помеѓу зафатени и ефикасни луѓе

Колку пати сте забележале луѓе како брзаат наоколу, постојано се во некоја фрка, константно го истураат стресот заради работата на кого стигнат, а всушност...

Како да не зборувате премногу

За повеќето луѓе зборувањето е едно од најважните средства за комуникација и изразување. Различни емотивни состојби, вклучувајќи ја најчесто желбата некому да се допаднеме,...

Како се хранат луѓето со рамен стомак?

Нутриционистите советуваат консумација на бадеми и лешници бидејќи нивните влакна помагаат во отстранување на масните наслаги од стомакот. Олеинската киселина од маслиновото масло ги намалува...
- Advertisement -