18 C
Skopje, MK
Monday, September 21, 2020
Тагови кралско семејство

Таг: кралско семејство

Правила по кои се воспитуваат децата во кралското семејство

Како се воспитуваат најпознатите деца во светот, принцот и принцезата Џорџ и Шарлот? Можете ли да си замислите дека и тие самите мораат да...

Сите домови и палати на кралицата Елизабета

Како што доликува за едно кралско семејство, кралицата Елизабета Втора има дом за речиси секоја пригода. Некои од овие имоти ги добила со титулата,...

„Ваше Кралско Височество, вие сте среќен човек…“ – Патрик Џ. Адамс...

Објавата за кралската веридба помеѓу Меган Маркл - актерката од мега-популарната серија ''Suits'' во улога на Рејчел Зејн и принцот Хари, стана главна вест...

Зошто Кејт Мидлтон не смее да потпишува автограми?

Можете да ја довикувате, можете да се сликате со неа, можете да и пратите цвеќе, но единственото нешто што никогаш нема да го добиете...

Кралицата на Јордан, Раниа Ал-Абдулах

Кралицата Раниа Ал-Абдулах од Јордан е жената која сакаме да ви ја претставиме денеска. Откако се омажи за Кралот на Јорда, Абдулах бин ал-Хусеин,...

Пепелашки на 21-век

Многу луѓе тврдат дека не постојат бајки во животот. Но, тоа не значи дека нема, само значи дека ние не сме информирани за туѓите...

Животната одисеја на принцезата Татиана од Грција

Принцезата Татиана од Грција и Данска е родена на 28 август 1980 година во Каракас, Венецуела. Таа е сопруга на принцот Николас, син на...

Британското кралско семејство бара професионалец за социјални мрежи

Кандидатот кој ќе ја добие работата во Бакингамската палата ќе може да живее таму бидејќи ќе треба да одработи 37,5 часа неделно, ќе има...

Принцот Вилијам вели дека има полни раце работа со Шарлот и...

Принцот Вилијам присуствуваше на рагби натпревар “Welsh Rugby Charitable Trust “ во Кардиф каде новинарите ја искористија шансата да го прашаат нешто повеќе и...
- Advertisement -