5 C
Skopje, MK
Thursday, January 24, 2019
Тагови козметика

Таг: козметика

Топ 7 производи за оваа зима што секоја жена треба да...

Секоја жена постојано се стреми да го постигне својот максимум кога е во прашање изгледот и негата за убавина, без разлика на годишното време. Сепак,...

VICTORIA BECKHAM козметика за прв пат во Македонија

''Со оваа мејк ап колекција, сакам да направам сите жени насекаде да се чувствуваат подобрено, поубаво и посамоуверено. Инспирирана од моите омилени градови во...

Зачувајте ја околината чиста додека се разубавувате

Одредени навики кои ги имате за нега на вашето лице и тело и амбалажите од некои козметички продукти можат да ја загадат околината. Затоа,...

Промоција на Retro Matte Liquid Lipcolour кармини во продавницата на M∙A∙C...

Вчера, со почеток од 19 часот во продавницата на M∙A∙C во Скопје City Mall, беше одржана промоција на новите Retro Matte кармини, со кои...

Avon со новиот течен кармин Mark ги следи потребите на модерните...

Следејќи ја мисијата постојано да ја подобрува и збогатува палетата на производи со цел да ги задоволи барањата на своите корисници, во Кампања 15...

Што можат мажите да позајмат од женска козметика

Ако порано дотерувањето го сметале само за женска карактеристика, за среќа, тоа мислење е изменето. Мажите денес имаат на располагање разновидни козметички колекции и...

Тајните на Мртвото Море

Мртвото Море, наречено уште и Солено Море, е всушност солено езеро кое се наоѓа на границата помеѓу Израел и Јордан. Неговата површина и бреговите...

Тајната на убавината е едноставна: „Бидете она што сте“- BOBBI BROWN

Bobbi Brown Cosmetics е глобален престижен бренд за убавина кој им овозможува на жените да ја прифатат и да ја подобрат својата индивидуална убавина. Основан...

M∙A∙C со колекција Aaliyah

Аaliyah e една во милион. Музичка икона чиј труд и работа направија револуција на R&B сцената и не инспирираа сите нас, а M∙A∙C со цел...

Топ 5 производи за нега од широката палета на Фармона во...

Кожата е изложена на многу штетни фактори во текот на целата година. Сувиот воздух, средината каде што живееме, годишните времиња, но и стресот, влијаат...
- Advertisement -