18 C
Skopje, MK
Monday, September 21, 2020
Тагови кејт мидлтон

Таг: кејт мидлтон

Фризерката на Кејт Мидлтон открива: Секој може да има фризура како...

Познатата фризерка веќе долго време е задолжена за фризурите во кралското семејство, познато за неа е дека се грижела за косата на принцовите Хари...

Зошто Кејт Мидлтон не смее да потпишува автограми?

Можете да ја довикувате, можете да се сликате со неа, можете да и пратите цвеќе, но единственото нешто што никогаш нема да го добиете...

Како изгледа ‘армијата’ на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ, Кетрин е една од кралските личности за која светот секогаш сака да знае нешто повеќе. Сите знаеме дека сака да го...

Кејт Мидлтон во стилот на Одри Хепберн

Војвотката од Кембриџ спаѓа во редот дами со безвременски стил. На нејзиниот стил, се разбира, големо влијание има и фактот што таа е дел...

Конечно, Кејт Мидлтон на насловна страна

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон конечно попушти пред модните новинари и прифати за првпат да се појави на насловна страна на списание. Мидлтон ќе...

Малиот Принц Џорџ и го дал најслаткиот прекар на Кралицата Елизабета

Кралицата Елизабета наскоро ќе го прослави 90-тиот роденден, а по тој повод ќе се појави нов документарен филм насловен како “Our Queen at Ninety”....

Која е Кејт Мидлтон?

Пред четири годината, свадбата на една девојка беше најгледаниот, најкоментираниот настан во светот. Реномирани модни магазини по неколку пати, година за година, ја прогласуваат...
- Advertisement -