21 C
Skopje, MK
Sunday, July 12, 2020
Тагови кафе

Таг: кафе

Кафе за добро утро

Ако сте љубител, тогаш со сигурност не можете да му одолеете на мирисот на свежото утринско кафе, прекрасниот вкус кој ги буди вашите сетила, чувството...

Како безболно да се откажете од кофеинската зависност за 5 дена

Станува збор за промена на навиките и за репрограмирање на мозокот. Кофеинот е неверојатен. Ве буди, ви дава енергија за вежбање, ви помага да се...

Расположени сте за еден „селфичино“?

Нова, интересна локација на Оксфорд стрит, Лондон! „The Тea Тerrace“ која се наоѓа во „House of Fraser“ нуди одлично кафе кое го нарекоа „Селфичино“ -...

Кафе со рум за студените зимски денови

Кафето со рум во овие зимски денови ќе ве зајакне, ќе ве стопли и разбуди. Подоготовката е многу лесна и едноставна. Потребни стостојки: -4 лажички црно...

Предновогодишно лудило / попусти, масовно труење на животни и загаден воздух!

Започнаа новогодишните попусти, се појави опасност низ катчињата на нашата метропола, започна акцијата на масовно труење на животните, загадениот воздух не мава во глава...

Насмевни се, утро е

Познавам луѓе кои воопшто не ги сакаат утрата. Тоа за нив значи борба со алармот, прекривки кои те молат да останеш во кревет, затемнети...

Излезете од градското секојдневние и посетете го ресторанот Електра Гарден

Заситени од работните обврски, сообраќајниот метеж по градските улици, истите луѓе, локали и телевизиски програми... Вака од прилика изгледа секојдневието на секој просечен човек. Никогаш...

Каков стил имате, според кафето кое го пиете?

Комбинирањето на облеката и кафето со хаштаг #CoffeenClothes е најновата опсесија на Инстаграм социјалната мрежа. Девојките ги споделуваат своите фотографии од модниот изглед секојдневно, но...

Незаменливиот француски кроасан

Кроасаните, своето име го добиле според нивната заоблена карактеристична форма. Првите верзии на кроасанот датираат од 19-от век во Париз, но историјата на кроасанот...

Колкаво е нивото на шеќер во кафиња со вештачки вкусови

Дали некогаш сте се запрашале колкаво е нивото на шеќер во вашите омилени кафиња кои имаат вештачки додадена арома на ванила, карамела и слично? Во...
- Advertisement -