0 C
Skopje, MK
Monday, December 17, 2018
Тагови кариера

Таг: кариера

„Среќа се омажи и ти пред неколку години. Време ти беше,...

Пред некој ден се сретнувам со една од моите блиски пријателски од минатото, се немавме видено неколку години. Среќни и двете, што сосема случајно...

„Откако ми дијагностицираа рак, станав фотограф и патувам низ светот.“ -Алиса...

Би се осудиле да ја напуштите работата за да се посветите на своето хоби? Да, тоа е навистина тешка и храбра одлука, која Алиса Росенек...

Таа е повеќе од обична поп-ѕвезда: 20 лични прашања кои Ријана...

Во интервју за Elle, Ријана одговори на 20 прашања поставени од страна на пријателите (Еминем, Тајра Бенкс, Фарел Вилијамс...) и нејзините обожаватели. Некаде помеѓу појавувањето...

Жените на работното место бараат рамноправност, а не посебен третман

И покрај позитивните промени, жените продолжуваат да чекаат за работа подолго и невработеноста е поизразена отколку кај машкиот пол. Иако се постигнати позитивни промени во...

10 лекции за кариерата кои луѓето ги учат многу доцна во...

Секоја работа носи различно искуство во животот, лекции кои треба да нè научат кои грешки не треба да ги повториме и да ни помогнат...

Кои вештини се потребни за работа во Гугл, Ејпл или Мајкрософт

Ви требаат неколку специфични вештини ако сакате да добиете работа во некоја од најпрестижните технолошки компании во светот. Еден од најпознатите светски веб страници за...

Од агол на модните експерти: Која е формулата за успех

Добро е да знаете дека дури и најуспешните во светот на модата и шоу бизнисот имале подеми и падови во нивните кариери. Но, тие...

Никол Кидман, актерката со аристократска убавина

Никол Мари Кидман е родена во Хонолулу, американската држава Хаваи, на 20 јуни 1967 година, од родители по потекло од Австралија. Кога идната ѕвезда...

Саем на книгата, Скопје травел маркет и Денови на образование и...

29от Меѓународен саем на книгата, 20от Меѓународен саем за образование и кариера и Скопје травел маркет започнуваат на 4ти април и ќе траат сè до 10ти април 2017...

Ана Винтур ја има формулата за успешна кариера

Ако некој на светот ја знае формулата за успешна кариера, тогаш тоа е Ана Винутр, една од највлијателните жени во светот на модата. Долгогодишната...
- Advertisement -