0 C
Skopje, MK
Monday, December 17, 2018
Тагови исповед

Таг: исповед

Џим Кери: „Депресијата е состојба кога телото ја одбива улогата која...

Веројатно Џим Кери не е името кое прво ќе ви дојде на ум кога ќе го чуете поимот ''депресија''. Комичарот неодамна проговори прилично длабоки...

„Откако ми дијагностицираа рак, станав фотограф и патувам низ светот.“ -Алиса...

Би се осудиле да ја напуштите работата за да се посветите на своето хоби? Да, тоа е навистина тешка и храбра одлука, која Алиса Росенек...

Се прашувам само кој ќе го прави сето ова ”НИШТО”, кога...

Колку пати сте го чекале сопругот да се врати од работа, со ручек на масата и насмевка насмевка на лицето, очекувајќи дека едвај ќе...
- Advertisement -