6.9 C
Skopje, MK
Saturday, November 23, 2019
Тагови инфо

Таг: инфо

Најубавиот граничен премин во светот меѓу Еквадор и Колумбија

Се верува дека на местото на сегашната црква во 18-от век се случило чудо - додека мајка шетала со  немата ќерка и се јавила...

Што треба да знаете за асексуалноста

Постојана тема на разговор е сексуалноста, нечии сексуални апетити, ориентации, начин на однесување и привлекување, врски, односот во врските и ред други работи. Она...

Второ издание на Health, Fitness & Wellness Expo од 23-25 септември!

Овој септември, подгответе се за второто издание на Health, Fitness & Wellness Expo. Од 23-25 септември, во Хотел Александар Палас, по втор пат ќе се...

Утре започнува 55. издание на Струшките вечери на поезијата

Од 24-29 ти август ќе се одржат 55. Струшки вечери на поезијата во Струга, а учество ќе земат 32 поети од триесет земји. Фетсивал оваа...

Мултимедијален фестивал  „Тврдина на Сонцето“ со концерти на Кирил Џајковски, Фолтин...


На локацијата на мегалитската опсерваторија Кокино, на 21-ви август (недела) ќе се одржи целодневниот културен хепенинг КОКИНО – Тврдина на сонцето. Овој несекојдневен настан...

Македонските дизајнери одржаа модна вечер со хуманитарен карактер

Македонските дизајнери ги прикажаа своите креации пред дојранската публика во рамките на модната вечер „Дојран ресорт“ која се одржа во саботата на плажата на хотелот „Романтик“. На...

„Ослободувањето на Скопје“ од Раде и Данило Шербеџија со претпермиера на...

Вчеравечер беше отворено 22-то издание на Сараевскиот филмски фестивал каде ѕвезда на вечерта беше холивудскиот актер Роберт де Ниро, а претпремиера имаше и долгоочекуваниот...

Нова актерска екипа во продолжението на Ocean?!

Филмското студио Warner Bros потврди дека во октомври ќе започне снимањето на новото филмско остварување на Гери Рос, Ocean’s Eight. Тоа што е интересно е...

Уште едно необично име во Холивуд: Меган Фокс го донесе на...

30 годишната актерка на филмскиот хит “Трансформери“ како и новата ѕвезда на „Ninja Turtles“ го донесе на свет третото дете.  Кога медумите на шеговит начин...

„The Prodigy“ и Каролина Гочева со своја донација за поплавите

Светски познатата група „The Prodigy“, која на 14 август ќе настапи во Охрид, на својата Фејсбук страница напиша дека ќе донира за настраданите од поплавите...
- Advertisement -