19.5 C
Skopje, MK
Wednesday, August 5, 2020
Тагови интерсно

Таг: интерсно

7 причини зошто треба да престанеме да им се докажуваме на...

Понекогаш имaме потреба да му се покажеме на светот дека сме без ниту една маaна, со надеж дека сите ќе нè прифатат и сакаат....

Се што не сте знаеле за бакнежот

Споделуваме неколку интересни факти за бакнежот што сигурно не сте ги знаеле. Со бакнување партнерите потсвесно комуницираат, разменуваат информации, а истото многу им помага при...

Како да одберете соодветна фотографија за CV?

Поставување на соодрветна фотографија на вашиот Cv формулар или пак на профилот на социјалната мрежа LinkedIn е она што ќе го задржи вниманието на...

Една чаша црвено вино е еднакво на еден час поминат во...

Една чаша црвено вино е еднакво на еден час поминат во теретана, според најновите истражувања. Ако сте премногу зафатени за да ги заврзете своите патики...

Два збора кои ги отвараат сите порти!

Сигурно ви е позната изреката „Убавиот збор златни порти отвара“- новото истражување ги потврди најефикасните зборови во светот на комуникацијата што ќе ви помогнат...

Како настанала кошарката?

Старите народи на Централна Америка, Маите, Инките и Ацтеките, религиозните церемонии во чест на богот на Сонцето ги облежувале со игри со топка. Со ископувањата...

Неверојатни работи кои не сте ги знаеле за човековото тело

Ако мислевте дека добро го познавате своето тело, тогаш можеби сте погрешиле... Човекото тело е неверојатна биолошка машина која создава неверојатни функции. Човековото тело е...

Сте згрешиле нешто? Извинете и се на најсимпатичен начин

Во секоја врска се случува по некоја караница... Сите сме луѓе и сите грешиме, но кога дечкото ќе направи грешка во врската, тоа можеби ќе...

Што купуваат најчесто патниците кога летаат со авион?

Ова е прашање кое има многу едноставен одговор. Што се троши најмногу на аеродромите низ светот? Тоа што им е потребно за да останат хидрирани...

Заштита и одржување на градината во текот на летните денови

За сите љубители на растенијата, цвеќињата и работата во градина, ова е сезона кога е важен начинот на нивната нега, поради летните горештини. Со порастот...
- Advertisement -