-1.1 C
Skopje, MK
Friday, January 17, 2020
Тагови интересно

Таг: интересно

Дали супер брзите железници наскоро ќе ги заменат авионите?

Возовите со екстремно голема брзина стануваат конкурентна алтернатива на патувањето со авион на истите релации, како во цената, така и во брзината. Со самите...

Која е разликата помеѓу тебе и шефот?

Која е разликата да видиме... Кога ти ќе одработиш нешто за подолго време од предвиденото, тогаш си СПОР. Кога твојот шеф работи нешто подолго време, тогаш...

Каков е вашиот карактер според кафето што го пиете?

Пиењето кафе е омилен ритуал на многу луѓе. А видот на кафето кој ви е омилен за конзумирање, многу говори за вашиот карактер. Филџан црно...

Знаете ли дека две третини од луѓето ја наведнуваат главата надесно...

Човечкото тело е само по себе комплексна и чудесна појава. Науката постојано ни открива по нешто ново, а веруваме и дека има уште многу да...

Поинакви, интересни факти за соништата

Сонувањето е едно од најмистериозните и интересни искуства во нашиот живот. Одамна се мислело дека соништата се пораки од боговите. Ни денес не е непознат...

Забавен тест на личноста – Каква енергија ширите?

Начинот на кој ги перцепираме нештата, кажува многу за нашата личност и секогаш е интересно да откриеме повеќе за себе преку забавни тестови. Погледнете ја...

7 работи кои не сте ги знаеле за црното кафе

Сигурно не постои човек кој не ужива во утринското кафе, но што точно знаете за овој популарен напиток? Кафето повеќе од 100 години е омилен...

Дали знаете дека најголемата сообраќајна гужва траела 10 дена?

Светот е полн со информации и приказни за кои никогаш не сме слушнале. Некои ќе не изненадат, некои ќе не зачудат, а некои можеби...

Каков стил имате, според кафето кое го пиете?

Комбинирањето на облеката и кафето со хаштаг #CoffeenClothes е најновата опсесија на Инстаграм социјалната мрежа. Девојките ги споделуваат своите фотографии од модниот изглед секојдневно, но...

„Морниците“ се предизвикани од ослободувањето на допаминот во телото

Дали знаевте дека.... Има многу работи кои не ги знаеме, а ги комуницираме секој ден, без да знаеме повеќе за нив. Во таа насока ние...
- Advertisement -