11 C
Skopje, MK
Tuesday, October 23, 2018
Тагови интервју

Таг: интервју

ИНТЕРВЈУ: Викторија Лоба „Јас сум интровертна личност со екстровертна професија“

Девојка со словенска убавина и глас кој освојува - Викторија Лоба во интервју за Hybread.mk зборува за својот живот како дете во руски Танганрог,...

ИНТЕРВЈУ: АЛИЈА ФЕРЕВСКИ, најдобар кошаркарски судија за 2017 година – „Спортот...

Алија Феревски - долгогодишен судија, по професија дипломиран филолог, инаку вработен во Kuehne + Nagel, светска компанија за логистика, доби признание за најдобар кошаркарски...

Совршeна, Холивуд љубовна приказна – Џеј Ло и Алекс Родригез

Кога ќе се спомнат имињата Џенифер Лопез и Алекс Родригез, тешко е да не помислиме на тоа колку добро и среќно изгледаат заедно. Но,...

Таа е повеќе од обична поп-ѕвезда: 20 лични прашања кои Ријана...

Во интервју за Elle, Ријана одговори на 20 прашања поставени од страна на пријателите (Еминем, Тајра Бенкс, Фарел Вилијамс...) и нејзините обожаватели. Некаде помеѓу појавувањето...

„Животот носи изненадувања, лични предизвици и решенија за сите проблеми.“ –...

53 годишната ранцузинка Џулиет Бинош зад себе има успешна кариерка како актерка, уметник и танчерка. Се појавила во повеќе од 60 играни филмови и може да се...

Интервју : Krzysztof Chris Nadziejewiec – „ Dior креира облека, аксесоари,...

Ексклузивно Hybread.mk ја имаше честа да разговара со познатиот make up артист на една од најлуксузните модни куќи во светот, Dior. Krzysztof Chris Nadziejewiec...

„Неопходно е да се врати играта и детскиот џагор на улиците.“...

Потребно е да се вратат вредностите, дисциплината кај децата, но пред се играта. Кога повторно би се вратила играта, детскиот џагор на улиците, играњето...

Подгответе се за идната работа

За време на интервјуто за работа низ главата ни проаѓаат милион различни мисли. Внимавајте, постојат нешта кои не е соодветно да ги кажете пред...

ИНТЕРВЈУ Јова Радевска – пејачка и текстописец „Сфатив дека секоја соработка...

Јова Радевска е талентирана македонска пејачка и текстописец која живее и работи во Англија. За прв пат се појавува на македонската музичка сцена на домашниот...

„Отсекогаш сум очекувала многу од себеси.“ -Скарлет Јохансон

Скарлет Јохансон е една од најубавите и најуспешни дами на денешницата. Таа е глумица, пејачка и поранешна манекенка. Позната е по ликовите кои ги...
- Advertisement -