11 C
Skopje, MK
Tuesday, October 23, 2018
Тагови инспиративно

Таг: инспиративно

10 филмови за кои сме посакале да бидат реалност

Љубовта е неисцрпна и вечна тема за филмските режисери. Успеваат да покажат мали совршености во врските,  во многу различни и тешки ситуации. Кога гледаме...

„Животот носи изненадувања, лични предизвици и решенија за сите проблеми.“ –...

53 годишната ранцузинка Џулиет Бинош зад себе има успешна кариерка како актерка, уметник и танчерка. Се појавила во повеќе од 60 играни филмови и може да се...

“Секоја промена е тешка во почетокот, неуредна во средината и прекрасна...

Робин Шарма е писател кој инспирира и на длабок начин влијае на светот. Тој е најдобро продаван автор и лидерски говорник, најпознат по своето...

Раширете ги своите крилја… и полетајте

Крилја. Сите ги имаме. Не во буквална смисла, нормално, но фигуративно, сите ги имаме. Сите оние нешта кои не подигнуваат од земја и ни отежнуваат да го...
- Advertisement -