5.6 C
Skopje, MK
Saturday, February 22, 2020
Тагови идентитети

Таг: идентитети

Бурниот живот на прекрасната Ава Гарднер

За многумина Ава Гарднер, жена со хипнотизирачки заводливи зелени очи, е една од најубавите и најеротичните жени актерки на сите времиња. Оваа црнка го живееше...

Животот на Пјер и Марија Кири

Двајца големи научници и сопружници кои сè до последниот здив неуморно работеле во полето на хемијата и физиката. Марија Склодовска – Кири родена е на...

ИНТЕРВЈУ Дарко Стојчески „Нас географите нè интересира што има од другата...

Дарко Стојчески е 26 годишен професор по географија, личност која ја сака својата земја и убавините кои таа ги крие. Љубител на планинарењето, истражувањето...

Како Меркел стана најмоќна жена во светот

Најмоќната жена во светот има докторат од областа на квантната физика, и е на чело на земјата со најмоќна економија во Европа. Тоа е...

Неговиот инстаграм прекар гласи „г-дин крадец на баби“- кој е Ирвин...

Возрасните мажи станаа вистински хит на интернет и фасцинираат со нивниот начин на живот и стил што ги прави уникатни и интересни. Тие се...

8 селебрити кои биле исмејувани во училиште, а денес се на...

Многу од нас мислат дека познатите личности имаат некои одлики на „Супермен и супермоќ“. Но, воопшто не е така! Можеби се родени под среќна ѕвезда,...

Донатела Версаче: Никогаш не сакав да работам со луѓе кои безусловно...

Донатела Версаче во разговор со Мирослава Дума, за арапското изадние на Buro 24/7 открива колку нејзиниот стил е изменет, за естетиката на Версаче, како...

Интервју Лила Стојановска “За да бидеш горд со детето, треба да...

Ведра, насмеана, непосредна, паметна и убава жена, тоа е впечатокот кој ќе го добиете за неа штом ја сретнете. Реализирана личност, мајка, посветена на...

ИНТЕРВЈУ Маја Кикириткова “Инспирација добивам од соновите, од тишината, од далечината”

Девојката која ја сака уметноста, која растела во духот на истата и која секогаш амбициозно гледа на работите. Денешното интервју е со Маја Кикириткова, моден...

Најдобрите улоги на Драган Николиќ

Во чест на оваа актерска легенда која не напушти пред некое време, убаво е да се присетиме на некои од неговите најголеми актерски достигнувања. 1.Млад...
- Advertisement -