17 C
Skopje, MK
Wednesday, February 20, 2019
Тагови зимски спортови

Таг: зимски спортови

Неколку причини зошто да ја посетите Шведска оваа зима

Без разлика дали се работи за дочек на Нова Година, Божиќни празници или едноставно сезона на скијање, сите сакаме да отпатуваме некаде и да...

Започна сезоната на зимски спортови, време е за скијање !

Скијањето има историја од скоро пет милениума. Иако модерното скијање еволуирало од почетоците во Скандинавија, се смета дека се практикувало повеќе од 100 века...
- Advertisement -