9 C
Skopje, MK
Saturday, May 30, 2020
Тагови здравје

Таг: здравје

Неверојатна придобивка за организмот – Топла вода со куркума наутро

Сите се трудиме да конзумираме што е можно поздрава и корисна храна, но често не сме свесни колку всушност моќ има таа врз нашиот...

Научниците открија поврзаност помеѓу анксиозноста и интелигенцијата

Луѓето кои премногу се грижат, најчесто немаат причина за такво нешто. Неодамнешните истражувања покажаа дека постои позитивна конекција помеѓу анксиозноста и интелигенцијата. Научниците открија...

Јогурт- природен еликсир за убавина и нега на целото тело

Покрај тоа што е одличен за варење на храната, јогуртот може да се користи и за нега на целото тело... Се повеќе намирниците добиваат функција...

Спречете ги ортопедските проблеми кај детето

Децата најчесто завземаат W положба со нозете кога се седнати и си играат, а повеќето родители не се свесни колку тоа може да им...

Како туширањето со ладна вода може да ви го промени животот?

Туширањето со ладна вода можеби не звучи како највозбудливата работа на светот, особено ако живеете на студено место. Сепак, докажано е туширањето со ладна вода...

Есенска кошничка полна здравје

Бидејќи есента е време на настинки, треба да знаете како да ги победите. Потребен ви е само дел од есенската кошничка... И наместо да...

Храна која спречува многу болести

Недостатокот на физичка активност, нездравиот начин на исхрана како и долгочасовна и постојаната работа покрај компјутер влијае штетно на вашето здравје. За таа цел ви...

Параметри кои одредуваат дали сме здрави

Според авторот на книгата „Здравјето на мажите“, Генадиј Петровиќ Малахов, постојат параметри кои одредуваат дали сме здрави или не. Станува збор за нашата општа...

Бидете фит во текот на целата година – Gymbit Maxiclimber симулатор...

Физичката активност е важна за одржување на физичката форма и позитивно влијае врз општото здравје и добросостојба. Се практикува од различни причини, меѓу коишто:...

Една чаша црвено вино е еднакво на еден час поминат во...

Една чаша црвено вино е еднакво на еден час поминат во теретана, според најновите истражувања. Ако сте премногу зафатени за да ги заврзете своите патики...
- Advertisement -